Fotoradary laserowe

Służby upoważnione do kontroli drogowych wyposażone są między innymi w fotoradary. Występują one w najróżniejszych postaciach, nieraz mniej lub bardziej mobilnych czy z dużo szerszą funkcjonalnością. Do dyspozycji jest także wariant tego urządzenia, który nie działa na podstawie fal.Fotoradary laserowe dokonują pomiaru dzięki skupionej wiązce laserowej.

Odpowiednio rozbudowane modele potrafią także działać niezależnie od warunków pogodowych a nawet pozwalać na użytkowanie przez szybę samochodową, co umożliwia na pracę wewnątrz pojazdu. Tego typu fotoradar pozwala również na dużo bardziej dokładniejszy pomiar w jednocześnie małym czasie. Dodatkowym atutem dla funkcjonariuszy jest fakt znikomej możliwości stwarzania zakłóceń laserowego fotoradaru, które powodują urządzenia używane przez niektórych kierowców. Widoczność również może być lepsza z pomocą lunety powiększającej.

Niektóre modele posiadają także aparaty, które wykonują fotografie kontrolowanych pojazdów. Fotoradar laserowy musi być jednak obsługiwany przez wyszkolonego do tego funkcjonariusza. Możliwość wystąpienia błędu pomiarowego może pojawić się z różnych powodów. Fotoradar przede wszystkim należy utrzymywać w bezruchu podczas wykonywania pomiaru.

W innym wypadku, wynik może znacząco różnić się od rzeczywistej prędkości. Bez użycia lunety łatwo także doprowadzić do sytuacji, w której pomiar dotyczy innego pojazdu, niż pożądanego.Zróżnicowane modele fotoradarów mogą dać nowe możliwości do pomiaru prędkości pojazdów, jednak należy pamiętać o ich poprawnym użytkowaniu w celu uzyskania wyniku najbliższego rzeczywistości..

Nokia Conecting people Sprawdź Racibórz remonty na interaktywnej mapie