Dlaczego trzeba kontrolować prędkość pojazdów na drogach?

Wiele osób oburza się tym, że tak często są one poddawane kontrolom prędkości. Tak naprawdę, powinniśmy się jednak z tego cieszyć, ponieważ dzięki temu jesteśmy bezpieczniejsi. Kierowca nie może mieć przecież prawa decydowania o tym, z jaką prędkością może jechać – musi on mieć pewne z góry narzucone ograniczenia, a także sposoby ich egzekwowania, czyli właśnie kontrole.

Chciałoby się, żeby każdy kierowca jeździł wolno i ostrożnie. W rzeczywistości jednak nawet my sami często łamiemy przepisy w tym zakresie, ponieważ stwierdzamy, że są one błędne. Czyż jednak mamy prawo do tego, żeby oceniać poziom ryzyka, jaki podejmujemy? Czy zawsze doskonale znamy trasę i wiemy, w których miejscach jest na niej niebezpiecznie, a gdzie faktycznie można przyspieszyć? Niewiele jest osób, które posiadają kompetencje do tego, żeby o tym orzekać i dlatego muszą istnieć konkretne ograniczenia oraz kontrole prędkości, bo wielu ludziom zdaje się, że na takich sprawach znają się lepiej niż specjaliści.

Oczywiście, jeśli do kontroli prędkości podchodzi się w taki sposób, żeby tylko wystawić jak najwięcej mandatów, to mija się to z celem. Czasami jednak taki mandat – jeśli jest adekwatny do wykroczenia – może skutecznie podziałać na nasze podejście do prędkości na drodze. Poza tym, nie można pozwolić na to, żeby piraci drogowi czuli się całkowicie bezkarni, bo wówczas niebezpiecznie będzie nawet chodzić po chodnikach, nie mówiąc już w ogóle o wyjeżdżaniu samochodem na jezdnię.

Prosta w obsłudze i dokładna nawigacja na androida Dziś Katowice korki są bardzo duże