Cel wykonywania pomiarów prędkości

Utrzymywanie bezpieczeństwa na drogach jest bardzo ważną kwestią. Codziennie pojawia się na nich ogromna ilość pojazdów.

Ruch w godzinach szczytu może okazać się niewyobrażalnym problemem nie tylko dla samych kierowców ale także dla osób poruszających się chodnikami, które będą w końcu musiały skorzystać z przejścia przez ulicę. Wykonywanie wszelkiego rodzaju kontroli oraz pomiarów prędkości ma wspomóc zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom.

Na ulicach nie brakuje osób, które uczestniczą w ruchu drogowym w nieodpowiedni sposób. Wszelkiego rodzaju niedopatrzenia lub złe zachowanie może doprowadzić do wielu nieszczęśliwych wypadków.

Poza kontrolą prędkości pojazdów, ważne jest także sprawdzanie, czy kierowca jest trzeźwy. Wypadki z udziałem pijanych nie są sprawą marginalną a mogą one nieraz mieć konsekwencje dla dużo większej grupy ludzi, niż dla samego prowadzącego pojazdem.

Z kolei samo sprawdzanie prędkości pojazdów na najbardziej ruchliwych lub niebezpiecznych odcinkach dróg wywołuje nacisk na kierowcę, aby jechał w dozwolonych ramach. Jest to szczególnie ważne, gdyż różnica może znacząco wpłynąć na wynik nieszczęśliwego wypadku, ale przede wszystkim do niego nie dopuścić.

Z kolei złapanie na gorącym uczynku kierowcę, który stwarza zagrożenie dla innych, eliminuje go z ruchu drogowego, zazwyczaj na dłuższy czas, co zwiększa bezpieczeństwo.Wykonywanie pomiarów prędkości (i nie tylko) na drogach ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ludzi biorących udział w ruchu.

Świadomość możliwości bycia sprawdzonym w trakcie przejazdu także wpływa na taką sytuację..

Moja siostra pyta a-gps co to ? https://traffic.naviexpert.pl/remonty/kedzierzyn-kozle/